پنجشنبه 27 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایتبخش زایمان فیزیولوژیک
عملکرد :
1.     امکانات اتاق زایمان فیزیولوژیک : یک تخت زایمان و یک تخت همراه و امکانات رفاهی مانند یخچال ، تلویزیون ، ویدیو ، جکوزی و ... .
2.     در این بخش مادر در شرایطی کاملاً طبیعی و بدون دخالت ماما یا پزشک و در کنار همراه که به اختیار مادر انتخاب می شود مراحل زایمان را سپری می کند .
3.     حضور همراه می تواند عامل مؤثری در کاهش درد مادر باشد که قبل از آن همراه باید در کلاسهای آموزشی دوران بارداری و آمادگی زایمان در کنار مادر آموزشهای لازم را در کنار مادر از مربی بگیرد تا بتواند هنگام زایمان مادر را همراهی نماید و تنفسها و تمرینات ورزشی آرام بخش را به او یادآوری نماید .
4.     استفاده از جکوزی و آرام بخشی گرمای آب نیز یکی دیگر از راههای کمک کننده به پیشرفت تسهیل زایمان می باشد که با استفاده از جکوزی فراهم می شود .
5.     پخش فیلم های آموزشی یکی دیگر از راههای کمک کننده به مادر برای انجام زایمان است که در این مرکز از آن استفاده می شود .
6.     پس از زایمان نوزاد در کنار مادر قرار می گیرد که از موارد مهم برای برقراری و تداوم شیردهی مادر و حمایت روانی مادر و نوزاد است .
از شرایط اساسی برای استفاده از امکانات این مرکز شرکت در دوره های آموزشی آمادگی زایمان است که به طور مرتب و دوره ای در بیمارستان برقرار می گردد
در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved