پنجشنبه 27 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایتبسمه تعالی
اورژانس
مسئول بخش : سعیده شمسی
پزشک کشیک : یک نفر در کلیه شیفت ها
تعداد کل کارکنان : 12 نفر کارشناس مامایی ، دو ماما در هر شیفت
خدمات : یک نفردر هر شیفت
منشی : یک نفردر هر شیفت
فضای فیزیکی : اورژانس این مرکز واقع در طبقه همکف بیمارستان با ظرفیت 9 تخت فعال  میباشد که به دو بخش مجزای اورژانس سرپایی و اورژانس بستری تقسیم شده است  .چنانچه برای اولین بار به این مرکز مراجعه نموده اید مستقیما به اورژانس مراجعه نمائید . در آنجا پرسنل مجرب وکاردان به همراه تجهیزات کامل بصورت 24ساعته در هفت روز هفته آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.
بخش اورژانس از نظر فضای فیزیکی دارای  4 اتاق مجزا می باشد که شامل اتاق پزشک ، اتاق ژنیکو لوژی ، اتاق مادر باردار و بخش بستری می گردد .
1-     اتاق پزشک : بیمار د راین اتاق توسط ماما و پزشک به صورت شفاهی بررسی می گردد .
2-     اتاق ژنیکولوژی : مجهز به یک تخت ژنیکولوژی و دو تخت صاف فعال می باشد و بیمار از لحاظ مشکلات مربوط به بیماریهای زنان و بارداری مورد بررسی قرار می گیرد .
3-     اتاق مادر باردار : مجهز به دستگاه سونی کید ، دو تخت فعال ، میکروسکوپ وکپسول اکسیژن می باشد که بیمار از لحاظ مسائل مربوط به بارداری مورد بررسی قرار می گیرد .
4-     بخش بستری : مجهز به 4 تخت فعال ، دو دستگاه مانیتورینگ قلب جنین ، سونی کید ، دستگاه نوار قلب بزرگسال ، وسایل ضروری احیاء و ... می باشد و بیمار به مدت 6 ساعت بستری و تحت درمان قرار می گیرد .
خدمات در حال ارائه عبارتند از : ویزیت مادر باردار و مسائل مربوط به زنان ، NST – EKG-کشیدن بخیه ، انجام تست فرن ، تزریقات و چهار تخت بستری
تجهیزات موجود : 2 دستگاه فتال مانیتورینگ جنین ، دستگاه الکترو شوک ، دستگاه EKG  ، 2 دستگاه سونی کید ، ساکشن ، تجهیزات احیا ، ترالی احیاء بزرگسال و خردسال
عملکرد :
بیماران مراجعه کننده به اورژانس ابتدا توسط ماما و رزیدنت بررسی می گردند و پس از تصمیم گیری به دو صورت تعیین تکلیف می شوند :
1-     سرپایی: بیمار پس از ویزیت ، خدمات را به صورت سرپایی دریافت می نمایید. این بیماران در صورت داشتن تزریقات ، پانسمان ،سوچور، سونداژ ، شستشوی محل عمل و ... به صورت سر پایی  خدمات را دریافت می نمایند.
2-    بستری که خود به دو صورت است:
طبق نظر پزشک برای بیمارانی که نیاز به جراحی یا مراقبت خاصی داشته باشند پرونده دائم تشکیل شده و  پس از انجام اقدامات اولیه به  یکی از بخشهای بستری منتقل می شود.همچنین مادران باردار یا بیمارانی که از پزشک متخصص دستور بستری داشته باشند پس از مراجعه به اورژانس و انجام اقدامات اولیه و تعویض لباس به بخش مورد نظر منتقل می شوند .
در صورتی که بیمار نیاز به مراقبت موقت ، دریافت سرم و تحت نظر بودن داشته باشد در بخش اورژانس سر پایی بستری می شوند تا پس از سیر درمان در زمان کمتر از شش ساعت تعیین تکلیف شوند و در صورت صلاحدید پزشک ترخیص و یا در بخش مورد نظر بستری می شوند .

     بخش اورژانس
 تعداد تخت
مکان بخش دربیمارستان
تعداد اتاق
طبقه همکف
4
 شرح خدمات(روند پذیرش بیمار)
بیمار پس از هماهنگی با منشی به صورت اورژانسی یا نوبتی توسط پزشک ویزیت        می شود به صورت سرپایی درمان و در صورت نیاز بستری می شود .
      بیمارانیکه از پزشک متخصص زنان نامه بستری داشته باشند
 کادر درمانی
 پزشکان دستیار زنان و کارشناس مامایی
 
 
در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved